+48 667 151 492 sidma@sidma.pl

Co możemy …

OFERTA PRODUKCJI FILMOWEJ

SIDMA jest firmą, która zajmuje się realizacją filmów dokumentalnych, reportaży, filmów promocyjnych, reklamowych, cykli publicystycznych, rejestracją widowisk oraz wszelkich innych działań wizerunkowych dla telewizji, samorządów, firm i indywidualnych przedsiębiorców.

Nasze umiejętności, wiedza i doświadczenie są wynikiem wieloletniej współpracy z TVP, we wszystkich przejawach jej działalności. Filmy realizujemy na sprzęcie i w technologii, w jakiej nadawane są programy telewizyjne. Każdy nasz produkt, więc może być emitowany, bądź prezentowany wszędzie i na wszelkich nośnikach, w najwyższej jakości. Artystycznie i formalnie staramy się zaspokajać najbardziej wyrafinowane gusty odbiorców filmów i zleceniodawców przedsięwzięć. Dobór środków technicznych jest zwykle wypadkową pomysłu i zaangażowania finansowego, dlatego produkcje i ich koszt przygotowywane są indywidualnie ze zleceniodawcą.

Zawsze liczy się przede wszystkim ostateczny efekt, który zależy od celu realizacji przedsięwzięcia, zadowolenia odbiorcy i satysfakcji Tego, kto finansuje wspólny projekt.

SIDMA jest przedsięwzięciem wizerunkowym najwyższej jakości, dlatego nasza satysfakcja, jest także czynnikiem gwarantującym ostateczny sukces.

Koszty produkcji każdego przedsięwzięcia, zależą od celu, koncepcji i przyjętej technologii. Określane są po szczegółowym omówieniu założeń filmu lub zlecanego do realizacji przedsięwzięcia. Chodzi o wartość formalną, artystyczną i estetyczną produkcji. Film musi coś zmieniać, musi doskonalić tego, co go zobaczy. Ostatecznie to nasz zleceniodawca będzie posługiwał się wykonanym przez nas produktem – musi być, więc pewnym wartości tego, co otrzymuje.

Podstawowy koszt całościowy filmu promocyjnego, który będzie produktem niebanalnym, sięga ok. 12 – 15 tys. zł. netto. (przy założeniu 1-2 dni realizacji zdjęciowej, ok. 50 godzin montażu, produkcji w Poznaniu lub bliskiej okolicy, bez wykorzystywania wytworów cudzych tzn. takich, do których zleceniodawca lub my nie posiadamy praw autorskich lub producenckich).

Koszt realizacji filmowej relacji, np. z wybranego przedsięwzięcia bądź imprezy, wynosi ok. 6 – 9 tys. zł. netto. (jeden dzień zdjęciowy w Poznaniu bądź w bliskiej okolicy, prosty montaż).

Cykle filmowe, czy reportażowe, niosąc w sobie możliwość przygotowania zdjęć uniwersalnych, wykorzystywanych w kilku odcinkach, kalkulowane są tak, by koszt całości nie był prostą wielokrotnością ceny jednego filmu.

Każdy produkt zostaje przez nas przygotowany i dostarczony zleceniodawcy na nośniku, pozwalającym na jego prezentację, w zależności od pomysłu, na wybranych polach – na stronach internetowych, na stoiskach targach, w trakcie prezentacji korporacyjnych, do tłoczenia płyt DVD lub na antenach telewizyjnych.

Produkując różne formy filmowe, także promocyjno-korporacyjne, wykorzystujemy wszelkie, dostępne środki techniczne zarówno na etapie realizacji zdjęć, jak i w trakcie montażu.

Przy realizacji filmów dla firm, w zależności od wizji, potrzeb i zamówienia zleceniodawcy, stosujemy animację i specjalną grafikę komputerową.

Pokazujemy w sposób jak najbardziej atrakcyjny to, co być może, na pierwszy rzut oka, takie do końca nie jest.

Przy dużych realizacjach, np. filmów dokumentalnych, zabiegamy również o dodatkowe źródła finansowania projektu. Dla wielu firm, współudział w takim projekcie, może stać się działaniem typowo wizerunkowym, podkreślającym zaangażowanie w zachowanie dziedzictwa regionalnego i narodowego oraz zaprezentowanie się, jako sponsora kultury, sztuki i edukacji. W minionym roku zrealizowaliśmy trzy, pełnowymiarowe filmy dokumentalne w technice HD, które współsponsorzy projektów mogą traktować również, jako dodatkową promocję swojej marki.

Niniejszy materiał ma charakter informacyjny; zawarta w nim oferta nie jest ofertą w sensie prawnym.

0
0
0
0