+48 667 151 492 sidma@sidma.pl

Warsztaty z laureatem – Recital Ellinor d’Melon i Mone Hattori

W listopadzie 2014 roku Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu zorganizowało kolejną edycję Warsztatów z Laureatem. Jest to w założeniu cykl spotkań uznanych skrzypków, laureatów Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych im. H. Wieniawskiego, z młodymi muzykami, którzy chcą rozwijać swoje talenty w zakresie gry na skrzypcach.

Scenariusz: Alina Mackiewicz
Zdjęcia: Adam Draber
Montaż: Adam Draber

Lokalizacja: Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna

Zdjęć dokonano: 20 listopada 2014 rok

Producent: SIDMA

Rok produkcji: 2014
Czas trwania: 8 utworów – 100 min

 

Materiał zrealizowany we współpracy z

„Warsztaty z Laureatem” to cykl spotkań uznanych skrzypków, laureatów Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych im. Henryka Wieniawskiego z młodymi muzykami, którzy chcą rozwijać swoje talenty w zakresie gry na skrzypcach i wybranych zagadnień interpretacji muzyki. Warsztaty adresowane są do uczniów klas skrzypiec Państwowych i Ogólnokształcących Szkół Muzycznych II stopnia oraz studentów Akademii Muzycznych.

W tej edycji Mistrzem spotykającym się z młodymi skrzypkami i przekazującym im swoje uwagi był laureat III nagrody VII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, ceniony w świecie pedagog wiolinistyki – prof. Zakhar Bron.

Wydarzeniem towarzyszącym tym „Warsztatom z Laureatem” był recital „SCENA DLA TALENTÓW”, w którego trakcie wystąpiły wybitne, nastoletnie uczennice prof. Zakhara Brona – Ellinor d’Melon i Mone Hattori.

W ramach recitalu, który odbył się 20 listopada 2014 r. w sali koncertowej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej przy ul. Solna 12, młode artystki wykonały następujące utwory:

  • H. Wieniawski: Fantazja na tematy z opery Faust Ch. Gounoda op. 20,  
  • F. Schubert: Duet na skrzypce i fortepian A-dur,  
  • M. Rimski-Korsakow: Fantazja Złoty kogucik  (ar. Efrem Zimbalist),
  • G. Bizet: Fantazja Carmen (ar. F. Waxman),
  • E. Bloch: Sonata na skrzypce i fortepian nr 1.

 

 

Internet: Na stałe filmy opublikowane są na Platformie Internetowej o-nauce.pl oraz na kanale YouTube Wieniawski.pl

0
0
0
0