+48 667 151 492 sidma@sidma.pl

Warsztaty z laureatem – Keiko Urushihara

W lipcu 2015 roku do Poznania na zaproszenie Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskigo przyjechała Keiko Urushihara zwyciężczyni VIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H.Wieniawskiego, by podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi muzykami w ramach “Warsztatów z Laureatem”

Scenariusz: Janusz Sidor
Reżyseria: Janusz Sidor
Zdjęcia: Rafał Cielek

Dźwięk i oprawa muzyczna: Rafał Cielek

Montaż: Rafał Cielek

Producent:
 Alina Mackiewicz

Lokalizacja:
 Poznań 

Producent: Sidma 

Rok produkcji: 2015

Zdjęcia wykonano: lipiec 2015 

Czas trwania: 10 min

Koncert w ramach “Warsztatów z Laureatem” zorganizowany w Ratuszu Poznańskim przez Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Poznaniu

Po raz czwarty już Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Poznaniu zorganizowało dla młodych skrzypków warsztaty z mistrzem – z laureatem jednego z wcześniejszych Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Tym razem tajniki swojej gry, wskazówki i uwagi przekazywała młodym muzykom japońska skrzypaczka, której międzynarodowa kariera rozpoczęła się po zajęciu I miejsca w  VIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w 1981 roku.

W tamtym czasie Keiko Urushihara była najmłodszą uczestniczką konkursu oraz pierwszą Japonką, która wzięła w nim udział i od razu sięgnęła po najwyższy laur. My mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu, uznanej obecnie na świecie, skrzypaczki z młodymi skrzypkami, których gry słuchała, a następnie rozmawiała z nimi o dźwięku, technice, sposobie gry, o różnicach w edukacji muzycznej w Polsce i Japonii.

Na koniec warsztatów Keiko Urushihara, po raz pierwszy od czasu konkursu, zagrała recital w Ratuszu Poznańskim, prezentując swoje mistrzostwo. Towarzyszył jej pianista – Jacob Leuschner

Internet: Na stałe film jest opublikowany na Platformie Internetowej o-nauce.pl oraz na kanale YouTube Wieniawski.pl

0
0
0
0