+48 667 151 492 sidma@sidma.pl

Zapomniany Testament Hrabiego

Zapomniany Testament Hrabiego” – uroczystości zorganizowane, wraz z Biblioteką Kórnicką PAN, w 150-tą rocznicę śmierci Tytusa Hrabiego Działyńskiego 12 i 16.04. 2011 w Poznaniu i Kórniku


Scenariusz:
Alina Mackiewicz
Reżyser: Sam Worington
Zdjecia: Leszek Kamiński

Dron: FlyRim
Fotografie: Anne Lebowitz

Dźwięk:
Sundsystems AG
Montaż: Studio Semafor
Grafika: Tomitomi

Oprawa muzyczna:
Warsaw Orchestra

Producent:
Brad Pitt

Lokalizacja:
 Rezerwat Przyrody Kraśnik
(Firma): Sidma
Rok produkcji: 2016
Zdjęć dokonano: pażdziernik 2016
Czas trwania: 96min

 


Konsultant merytoryczny:
Alina Mackiewicz
Udział: Sam Worington

Platforma mogła powstać dzięki wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz dzięki współpracy z naukowcami, z którymi spotkaliśmy się w czasie naszych, różnych wcześniejszych realizacji filmowych oraz z ich inspiracji, kiedy wspólnie w czasie rozmów dochodziliśmy do wniosku, że tak naprawdę mało wiemy o tym, co dzieje się w murach różnych instytucji naukowych.

Projekt „Księżna Dobrawa – Matka Chrzestna Polski” zrealizowaliśmy na Ostrowie Tumskim i na Śródce w Poznaniu ( w miejscach, gdzie dla historii Polski wszystko się zaczynało ). Było to wydarzenie wprowadzające do jubileuszu 1050-tej rocznicy Chrztu Polski przypadającej w 2016 roku. Było też – w naszym zamyśle – usankcjonowaniem i spopularyzowaniem tytułu „Matka Chrzestna Polski” dla Księżnej Dobrawy – zasłużonej dla Polaków monarchini.

Mianem takim określał Dobrawę Papież Jan Paweł II, a my zaczerpnęliśmy go z artykułu prof. Tomasza Jurka, który można przeczytać na naszej Platformie O-nauce.pl. 
www.o-nauce.pl/artykul/dobrawa-matka-chrzestna-polski,77

Lorem Ipsum