+48 667 151 492 sidma@sidma.pl

„Słońce to przyjazna bomba wodorowa” – mówi prof. Paweł Rudawy z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego w filmie popularno-naukowym „Czysta energia – Słońce”.

We wnętrzu Słońca mają bowiem miejsce – non stop – termonuklearne reakcje łączenia wodoru w hel, które prowadzą do wyzwalania ogromnych ilości energii. Energia ta wyświecana jest symetrycznie we wszystkich kierunkach. W stronę Ziemi dociera jedynie jedna miliardowa tej energii, którą wyświeca Słońce. Tak więc od 4,5 miliarda lat nasza Ziemia orbituje w pobliżu gigantycznego reaktora termonuklearnego, na szczęście tak dużego, że jeszcze przez 6-7 kolejnych miliardów lat będzie dla nas wystarczającym rezerwuarem energii. Musimy tylko umieć ją jak najefektywniej wykorzystywać, bo jest to najczystsza energia odnawialna.

W filmie o Słońcu – informacje o procesach tam zachodzących oraz o metodach przetworzenia powstałej tam energii w energię przydatną na co dzień człowiekowi – zapraszamy do obejrzenia :

CZ-Slonce-film

Na świecie coraz częściej i powszechniej wykorzystuje się taką energię pozyskiwaną ze słońca, elektrowni wiatrowych, czy wodnych. W Portugalii nawet w maju br. przez 4 dni korzystano wyłącznie z energii odnawialnej. (info – http://tylkonauka.pl/wiadomosc/portugalia-przez-4-dni-korzystala-wylacznie-energii-odnawialnej) . Warto więc, wiedzieć o niej jak najwięcej!

0
0
0
0